FM 2018 Beta Yayınlandı! İşte İlk İzlenimler

3
855

FM 2018 Beta Yayınlandı!

Football Manager serisinin son sürümü olan 2018 için FM 2018 Beta versiyonu yayınlandı. FM Oyuncu ekibi olarak oyun ile ilgili ilk izlenimlerimizi paylaştığımız bir video da hazırladık.

Oyunda Pek Çok Yenilik Göze Çarpıyor

Merakla beklenen Football Manager 2018, beta sürümünde görülen yeni özellikleri ile oyuncuların büyük ilgisini çekeceğe benziyor. Oyuna yeni eklenen özellikler menajerlik simülasyonun daha gerçekçi olmasını sağlamışa benziyor.

Oyunu açtığınız zaman sizi bir intro müzik karşılıyor. Daha önceki Football Manager serilerinde görülmemiş bir detay. Sesini ayarlamanız da mümkün. Ayrıca menajer profili oluştururken yüzünüzü oluşturduğunuz süreç biraz daha geliştirilmiş ve özellikle renk sorunları aşılmış.

Oyuna gelen yeni özelliklerden en çok dikkatimizi çeken Takım Dinamikleri sekmesi oldu. Bu alanda takımda yer alan oyuncuların gruplaşmasına şahit oluyoruz. Son zamanlarda meydana gelen Selçuk İnan ve çetesi gibi olayları FM 2018 içerisinde bizler de yaşayacağız gibi görünüyor.

Yeni gelen özelliklerden bir tanesi de Sağlık Merkezi sekmesi. Bu alanda sakat oyuncular hakkında tüm detayları görebiliyorsunuz. Hatta oyuncunun sakatlığının tekrarlayan (nükseden) sakatlık olup olmadığını bile görebiliyorsunuz. Videoda tüm detaylarını göreceğiniz üzere sağlık merkezi başarılı bir yenilik.

Gözlemcilik alanının büyük ölçüde yenilendiğini gördük. İlk aşamada biraz karışık gibi gelse de alıştıkça gayet verimli bir alan olduğunu düşünmeye başladık.

Maç ekranında yapılan yenilikler de dikkat çekecek düzeyde. Maç süresi çubuğu üst alana alınmış. Oyuncu değişikliği, taktik ve takım komutları kısmı daha az yer kaplayacak şekilde dizayn edilmiş. Görsel olarak bu yeni tasarımı çok beğendik.

Spor bilimcisi ve istatistikçi gibi önceki serilerde pek işe yaramayan personeller için yeni alanlar oluşturulmuş. Sanıyoruz ki artık bu personellerin işlevlerinden yararlanabileceğiz.

Video

Editörlerimizden Mert sizler için FM 2018 Beta sürümünün genel özelliklerini içeren kapsamlı bir video yayınını Twich üzerinden gerçekleştirdi. Bu yayın kaydını izlemek isteyen ziyaretçilerimiz için videoyu YouTube kanalımıza da yükledik. Aşağıda paylaşıyoruz;

;

Foto Galeri

Oyunun yeni arayüzü ile ilgili küçük bir foto albüm hazırladık. İşte oyundan görüntüler!

[Modula id=’1′]

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.