FM 2005 Genç Yetenekler

0
728
FM 2005 En iyi Forvet Oyuncuları
FM 2005 En iyi Forvet Oyuncuları

FM 2005 Genç Yetenekler

FM 2005 Genç Yetenekler dendiği zaman aslında o kadar çok var ki. Değişik ülkelerde değişik takımlar adeta genç yetenek canavarı. Güney Afrika’daki Kaizer Chief deli gibi futbolcu yetişitiriyor mesela. Ajax zaten derya deniz. 2-3 tane süper takım çıkarabilirsiniz Ajax’tan. Tıraşı kesip listelemeye başlıyoruz. Bu listeleme içerisinde uluslararası partnerlerimizin de desteğini aldığımızı belirtmeden geçmeyelim.

Alessio Cerci – Beleş başlayabildiği gibi Roma’da başlama ihtimali de var. Roma’daysa dahi hemen kapmaya bakın. Ability yaş itibariyle tıraş olsa da potansiyeli deli gibi.
Ederson H. Campos – RS Futebol (450k) CM 03-04’den itibaren kendisi benim için efsane futbolcu statüsündedir. Sever sayar her oyunda alırım.
Junior Khanye – Kaiser Chief (1.3 mil) AMLC
Lebohang Mokoena – Kaiser Chief (Allah ne verdiyse) AM/FC
Benedict Vilakazi – Kaiser Chief (Allah ne verdiyse) AMC Yalnız bu lavuk injürik (sakatlanma eğilimi yüksek manasında) çıkıyor ayıktırayım
Freddy Guarin – Envigado’dan almış olmam lazım. Ucuz ve en yeteneklilerin ilk 5’i içerisindedir benim için. CM 03-4’te de şahane şutları vardı. FM 2005’te de bu devam ediyor. DMRC olmasına rağmen sadece kesici değildir. Ofansif özellikleri nedeniyle gözünüzü kırpmadan AMC olarak da oynatabilirsiniz. Uzaktan şahane yardırmaları vardır. Deli gibi falsolu goller atar kilitlenir kalırsınız. Musty bu futbolcuyu şiddetle önerir.)
Robinho – Santos (Paraya kıydık ama bizi salmayan oyunun hayvanlarından birisi Robinho.)
Anthony Van Der Borre – Anderlecht (Kimi oyunlarda serbest olarak başlıyor. Defansın sağı göbeği ve DM pozisyonları için bir yıllık rezerv süresini unhappy ya da req. olarak tamamlamazsa tepe tepe kullanın)
Maxwell – Ajax (Süper sol bek. Potansiyeli de yüksek. Paranız çoksa alın. Çok değilse bir yıl sonra Dede’nin serbest kalmasını bekleyin. Bu meki için orta halli takımlara Edson yaratığını da tavsiye ediyoruz. Oyun başlangıcında 6.5m olduğu rivayetleri var)
Vincent Kompany – Bu hayvan da Anderlecht’ten 10-11 Milyon arasında alıcısına uçup giden bir öküz. Deli gibi istatistikleri var. Allah sahibine baüışlasın dediğimiz bir futbolcu oldu. Bizim de nadir anlar dışında onda gözümüz olmadı. Oyun başlangıcında 5m olduğu rivayetleri var)
Nigel De Jong – Ajax (Defansta geleceğin de garantisi. 18-19 yaşlarında aldığınızda Hollanda milli takımının formasını giyiyor oluyor. Nigel’la defansta işler daha kolay. Oyun başlangıcında 5.5m olduğu rivayetleri var)
Freddy Adu – DC United (Oyunun yıldız şoparlarından. Bizde henüz rezerv dönemini geçemediği için A takımda sınırlı deneme imkanımız oldu. Her ihtimale karşı alın dursun. İlerde lazım olur)
Steven Pienaar – Ajax (Sağ açıkta başarıyla denediğimiz potansiyel canavarı. Gerçi Ajax’ta mevkisi için en az 3 rakibi var ama yaşa göre elediğimizde ilk sırada yer aldı. Daha sonra yeni transferler ayağını kesiverdi o ayrı mesele)
Obefami Martins – Inter Milan (CL’de benim takıma attığı hayvani golerden anladım ki Martins bir insan değil. En azından FM ‘2005’te değil. Alamadık, vuslata eremedik ama İnter’e şahane gömüşler yaparak tur atlamayı da bildik)
Leonardo Ponzio – Zaragoza (Bu ibne Ajax’a gelmek istemedi. Zaragoza’yla anlaştık. Scout incelemeleri de şahane sonuçlar verince yer yer paraya kıyma teşebbüslerimiz de oldu. Ama bu dallamayı ikna edemedik. 6.5m civarında bir fiyatı vardı. Reputation yemedi olarak andığımız bir vaka sanırım. ‘Çok da tın’ diyerek devam ettik zira aslan gibi Guarinimiz var.)
Rafael Van Der Vaart – Ajax (Bu da ayrı bir hayvan, değerleri başlangıçta manyak. Alabilecek her takımda direkt oynar. Ben solda oynattım her maç arkama yaslanıp keyfime baktım. Oyun başlangıcında 7.0m olduğu rivayetleri var)
Nicolea Mitea – Ajax (Bu garibanın tek şanssızlığı Van der Vaart’ın yedeği olmasıydı. Onun için Ajax’ta gün yüzü göremedi ama sağlam bir sol açık ve milli takımında olduğu kadar her takımda da rahat sol açık oynar. Bedeli yüksek biraz yalnız. Oyun başlangıcında 7.5m olduğu rivayetleri var)
Naldo – (Coritiba, Juventude) Kiralık oynayarak başladığı sezonda hemen yapışırsanız devre arasında indirebileceğiniz kaliteli bir defans oyuncusu.
Wesley Sneijder – Ajax (Bu oyunun sağlam AMC’lerinden birisi ama benim diablo beta taktikte çok verimli olmadı. AMRLC olarak oyunda ve taktiği oturtana oyunun en kral oyuncularından birisi. Van der Vaart’ın kankası olduğu için satmadık. Van der Vaart arızaya başlamasın diye.)
Evandro Roncatto – Guarani’nin şahane ismi. Kendisi AM/FLC olup her ne kadar CM 03-04’deki performansında olmasa da çok yönlü oyunculu ile takımda bulundurulması şart isimlerden…

FM 2005 Genç Yetenekler listesini bu şekilde sıralamış olduk. FM 2005 Genç Yetenekler listesine eklemek istediğiniz oyuncu varsa aşağıdaki bölümden yorum olarak ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.