FM 2006 En iyi Kaleciler

0
717
fm 2006 en iyi kaleciler

FM 2006 En iyi Kaleciler

FM 2006 En iyi Kaleciler – FM Arşiv

Kaleciler için bir takımın yarısıdır derler. Bu gerçekten de böyledir. Pek çok maçta takım kötü performans gösterse bile kaleciler tek başlarına puan toplayabiliyorlar.

İyi futbol menajerleri de kalecilerin ne denli önemli olduklarının farkında. Bugün oyun dışında gerçek hayatta da büyük ve yapılanmaları başarılı kulüplerin kalecilere yaptıkları yatırımlar da gün gibi ortadadır. Durum böyleyken menejerlik simülasyonu olan Football Manager oyunu oyuncuları için de kalecilerin önemi çok fazla. Bu anlamda sizler için 10 oyuncudan oluşan bir liste oluşturduk.

AdıYaşTakımUyrukDeğer (€)
Petr Cech23ChelseaÇek Cumhuriyeti22MN
Gianluigi Buffon27Juventusİtalya23.5MN
Iker Casillas24R. Madridİspanya17.5MN
Timo Hildebrand26StuttgartAlmanya5MN
Carlos Idriss Kameni21EspanyolKamerun7.5MN
Gianluca Curci20Romaİtalya4MN
Sebastien Frey25ParmaFransa3.5MN
Morgan De Sanctis28Udineseİtalya4MN
Andreas Isaksson24Rennesİsveç3.5MN
Roman Weidenfeller25DortmundAlmanya3.5MN

Göze Batanlar

Tüm oyuncu tavsiye ettiğimiz yazılarda olduğu gibi listeden üç oyuncuyu ayrıca inceledik. Listede Buffon, Casillas gibi kemik isimlerin olmamasının sebebi alternatif oluşturmak. İşte FM 2006 En iyi kaleciler listesinden göze batanlar.

petr cech fm 2006

Petr Cech

Kariyerindeki yükseliş yıllarına denk gelen 2005 sonrası dönemde gol yemeyen Chelsea savunmasını organize eden adam olarak tanınmıştı. Cech’in bu yükselişi de oyundaki profiline yansımış ve oyundaki en iyi kalecilerden biri olmayı, genç yaşına rağmen başarmış. Bu nedenle marka takım yaratmayı düşünenler için ilk önerimiz Cech.

Carlos Kameni FM 2006

Carlos I. Kameni

Football Manager Arşiv ekibi olarak pek sıcak bakmadığımız siyahi kaleci profiline bir istisna oluşturmamızı sağlayan Kameni ile listemize devam ediyoruz. Kameni ilk olarak Wonderkit olarak FM 2006’da yer almıştır. Oyunun etkili kalecilerinden birisidir. Transfer etmek için de çok yüksek bedeller ödemeniz gerekmiyor. Ayrıca gerçek yaşamında bugünkü kariyerini gözlemlediğimizde FM’nin ne kadar gerçekçi bir oyun olduğunu da görebiliriz. 🙂

Roman Weidenfeller FM 2006

Roman Weidenfeller

Dortmund’un efsanevi kalecisi Roman Weidenfeller de göze çarpanlar listemizde kendisine yer buluyor. Transfer etmesi çok zor olmayan, süreklilik sahibi ve iyi form tutan Weidenfeller takımına liderlik de yapabiliyor. Ayrıca öne çıkan özellikleri arasında refleksleri de var. Orta klasman takımlar için (Galatasaray, Olympiacos, Dortmund, Roma) biçilmiş kaftan diyebiliriz.

FM 2006 oyuncu bolluğu olan bir oyun. Bu nedenle listenin dışında kalan bir kaç isimden de bahsetmek isteriz. Robinson Zapata, Mickael Landreau, Igor Akinfeev, Samir Handanovic ve Chris Kirkland dikkatinizi çekmek istediğimiz diğer kaleciler.

İyi oyunlar.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.