FM 2008 En iyi Kaleci Antrenörleri

0
1239

FM 2008 En iyi kaleci antrenörleri

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere FM 2008’deki en iyi kaleci antrenörlerinden bahsedeceğim. Öncelikle bu antrenörleri seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurduğumu ve bunların nedenlerini açıklasam iyi olur.

1-) Kaleci Antrenörlüğü: Zaten kaleci antrenörü arıyorsak ilk bu özelliğe bakmamız lazım. Kaleci antrenörlüğü yetenği hakkında bilgi verir bize.

2-) Gençlerle Çalışma: Bana göre her antrenörde bulunması gereken özelliklerden biridir. Altyapıdan çıkan kalecilerinize çok katkı sağlar. Aldığınız genç kalecilerle de iyi anlaşırlar. Genellikle ben kadroma genç isimler alırım. Bu yüzden benim için önemlidir. Ama siz yok ben yaşlı bir kadroya sahibim diyorsanız bu özellik yerine ‘uyum‘ özelliği iyi olan kaleci antrenörlerine bakmanızda fayda var.

3-)Adam İdare: Sadece kaleci antrenörü değil her türlü antrenörde aradığım özelliklerden birisidir. Çünkü işimiz insanlarla ve bu konuda iyi olan kişiler bize fayda sağlar. Takım arasında problem çıkmasını önler.

4-)Disiplin Derecesi: Başarı için ciddiyet gereklidir. Futbolda da disiplinli olan her zaman bir adım öndedir. Kalecilerin daha sıkı çalışmasını ve daha çabuk gelişmesini sağlayan bir özelliktir. Evet arkadaşlar benim kriterlerim böyle. Tabi ki diğer bazı özellikler (uyum, kararlılık vs.) de önemli ama ben ilk baktığım özellikleri buraya yazdım. Şimdi antrenörlerimize geçebiliriz.

Kaleci Antrenörleri

1-) Carlos Pracidelli: Brezilyalı 51 yaşındaki kaleci antrenörü. Brezilya’nın Palmeiras takımında görev yapıyor. 300 bin € tazminatı var. İlk sezonunda sizin takımınızı tercih etmeyebilir çünkü daha kariyerli ve bilindik menajerleri tercih etme olasılığı daha yüksek. Adam İdare=16, Gençlerle Çalışma=18, Kaleci Antrenörlüğü=19, Disiplin Derecesi=16.

2-)Franco Tancredi: 52 yaşındaki İtalyalı kaleci antrenörü. İngiltere milli takımında görev yapmaktadır. Yani herhangi bir tazminat ödemenize gerek yok. Normal düzeydeki takımları pek tercih etmez. ŞL seviyesi takımlarda çalışmayı sever. Adam İdare=19, Gençlerle Çalışma=20, Kaleci Antrenörlüğü=20, Disiplin Derecesi=16.

3-)Krzysztof Dowhan: 51 yaşındaki Polonyalı kaleci antrenörü. Legia takımında görev yapmakta. 150 bin € tazminatı var. Hemen hemen çoğu takıma gelir( Süper Lig’deki orta sıra takımlara falan pek gelmez. Ama 3 büyüklere alabilirsiniz.). Adam İdare=17, Gençlerle Çalışma=20, Kaleci Antrenörlüğü=17, Disiplin Derecesi=20.

4-)René Meulensteen: 43 yaşındaki Hollandalı kaleci antrenörü. İngiliz devi Manchester United takımında görev yapıyor. İlk senenizde almak zordur. Zaten üst düzey takımları tercih ediyor. Eğer Meulensteen hocayı kadronuza katmak isterseniz 1.1 Milyon € civarında bir tazminat bedeli ödemek zorundasınız. Diğer kaleci antrenörlerinden + yönü taktik bilgisi, kararlılık ve motivasyon gibi özelliklerinin de gelişmiş olmasıdır. Adam İdare=16, Gençlerle Çalışma=19, Kaleci Antrenörlüğü=16, Disiplin Derecesi=18. Yazımızın sonuna geldik arkadaşlar.

Umarım beğenmişsinizdir. Bir dahaki FM 2008 yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bol kupalı kariyerler dilerim.
Enes Yılmaz

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.