FM 2018 Altyapı Sorumlusu Tavsiyeleri

0
5864

FM 2018 Altyapı Sorumlusu Önerileri

Football Manager oyununda herkesin bildiği bir personel görevi olan altyapı sorumluları ile ilgili bir makale hazırladık. Bu makalede FM 2018 Altyapı Sorumlusu önerileri paylaşacağız.

FM kariyerlerinizde çok iyi altyapıya sahip takımları yönetmiyor olabilirsiniz. Altyapıdan çıkan oyuncular istediğiniz düzeyde olmayabilir. İşte tam da bu aşamada altyapı sorulusu devreye girerek bu zaafiyetinizin önüne geçebilir.

İyi bir altyapı sorumlusuna sahipseniz ona verdiğiniz yetkiler çerçevesinde dünyanın her yerinden genç oyuncularla görüşerek, o oyuncularınızı takımınıza katacaktır. Daha önceki serilerde Gençlik Gelişim Sorumlusu olarak adlandırılan bu görev özellikle ekonomik yatırımlar yapmak istediğinizde muhteşem bir yardımcı kaynak.

İyi bir altyapı sorumlusu özellikleri bakımından nasıl olmalıdır sorusuna yanıt verecek olursak; Adam Yönetimi, Gençlerle Çalışma, Disiplin, Kararlılık ve Motivasyon gibi özelliklerinin iyi düzeyde olması gerekirken, Oyuncu Yetenek Değerlendirme ve Oyuncu Potansiyel Değelendirme özelliklerinin de iyi düzeyde olması gerekir ki kadroya katacağı oyuncuları iyi analiz edebilsin.

Alt yapı sorumlusunun takımda yapabileceği görevler;

– Gelecek vaadeden oyuncuları kulübe kazandırır,
– Genç oyuncuların antrenmanlarından sorumlu olur onlara bireysel antrenman programı hazırlar,
– Satışa ve kiraya koyduğunuz genç oyunculara kulüp bulur,
– Genç oyuncularınızın gelişimi hakkında bilgi vermek,
– Genç oyuncularınızın hangilerinin sözleşmelerinin uzatılacağına karar vermesi alt yapı sorumlusunun görevleridir.

Altyapı Sorumlusu Önerileri

  • Markus Hirte
  • Andries Jonker
  • Bryan Klug
  • Landry Chauvin
  • Kristjaan Speakman
  • Bernhard Peters
  • Jon Beale

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.