FM 2018 Raumdeuter Oyuncu Rolü

2
1003
FM 2018 Raumdeuter Oyuncu rolü

FM 2018 Raumdeuter Oyuncu Rolü

Raumdeuter, Football Manager’da yeni oyuncu rollerinden biridir. Rol, bazı versiyonlardan önce tanıtıldı ve o andan bu yana oldukça gelişiyor. Bu kılavuzda, rolüne ve parlamaya ihtiyacı olan niteliklere bir göz atacağız.

FM 2018 Raumdeuter Oyuncu Rolü ile ilgili genel bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.

Bir Raumdeuter Nedir?

FM 2017 şöyle açıklamaktadır: Asıl görevi, faaliyet gösterecek alanın ceplerini bulmaktır. Esasen geniş bir kaçak avcı olan Raumdeuter, görünüşte zararsız pozisyonlara çıkıyor. O atış anı ya da çapraz için savunma hattında şut için fırsat anı bekler.

Savunucuları istismar etme fırsatı arayan, atanmış pozisyonundan sık sık sürükleneceği için, onu almak zordur. Bu, savunma görevlerini ihmal edeceği sessiz dönemlere yol açabilir; bu nedenle saldıran, cesaretini tam olarak kullanabilmek için yeterli örtü ve güçlü takım şekli önemlidir.

Temelde bir Raumdeuter, ara sıra bir çapraz atmak yerine takımın hedeflerini alması beklenen bir kanat oyuncusundan başka bir şey değildir. İçeri kesecek ve topu bitirmek için ceza sahası içinde yer açmak için yer alacak. Bu, tek başına bir forvet ile oynuyorsanız, ama yine de 2 forvetin gücünü istiyorsanız, ideal bir rol.

Kuşkusuz bu rol, 2010’daki inanılmaz atılım ile, Football Manager yaratıcılarına bu yeni rolü oyuna eklemek için ilham veren Thomas Muller ile bağlantılı. Ancak, Almanlar 2010’daki etkileyici performanslardan önce, Liverpool’daki Dirk Kuyt gibi oyuncular kanatta Raumdeuter, hatta Chelsea kanat oyuncusu ve Pedro da yetenekleri göstererek oynadılar.

Zihinsel Özelliklere İhtiyaç Var!

Raumdeuter, profilinin teknik ve fiziki yönünün daha az önemli olduğu birkaç rolden biridir. Her şeyden öte, o, onun koşusunu yapmak için tam olarak nerede ve ne zaman ihtiyaç duyacağını bilen akıllı bir oyuncu olması onu ayıran özelliktir. Bu yüzden bu rolde oynamak için zihinsel bir canavar olması gerekecek.

Raumdeuter için temel niteliklerin seçilmesi söz konusu olduğunda bitirme, bariz bir seçenektir. Mükemmel bir İlk Dokunuşa sahip olmak da hayati önem taşımaktadır. Bu, ceza sahası içindeki boşluk için fazladan boşluk yaratabilir ve bir hedef ile engellenen bir atış arasındaki farkı ifade edebilir.

Raumdeuter, kutunun içindeki düelloları kazanmak için dengeye (ve kuvvete) sahip olmalıdır. Yüksek bir dengeye (ve kuvvete) sahip olmak, savunmanın onu oyundan uzaklaştırmasını daha da zorlaştıracaktır. Yüksek bir Stamina sahip olmak, oynadığı alanı kaplaması ve istediği zaman kanallara geçmesi için gereklidir.

Gerekli Özellikler:

 • Bitiricilik
 • İlk Dokunuş
 • Ön Sezi
 • Sakinlik
 • Konsantrasyon
 • Kararlar
 • Kararlılık
 • Topsuz Alan
 • Çalışkanlık
 • Denge
 • Güç

Raumdeuter için biraz hız olması istenir, ancak bu sadece ekstra bir bonus olarak kabul edilir. Hızlanma ve Hız, hayati değil, ancak Raumdeuter için ekstra bir silah olabileceğini kanıtlayabilir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.