FM Genie Scout 15

0
880

FM Genie Scout 15

Merhaba arkadaşlar. 2015 yılında dünyanın en çok satan spor oyunu olmayı başaran Football Manager 2015 ile ilgili FM Genie Scout 15 programını sizlere anlatacağım.

FM Genie Scout, Football Manager oyunu içerisinde, mevcut oyun veri tabanındaPotansiyel Yetenek ve Mevcut Yetenekkavramlarını kullanarak, oyunun o an içerisindeki yetenekli oyuncuların bulunmasını sağlayan ve keşif aracı vazifesi gören bir yardımcı programdır.

Bu program sayesinde nokta atışı transferler yapabilir ya da geleceğin yıldızlarını genç yaşlarda ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz.

FM Genie Scout 15’i indirmek için tıklayın.
Programı İndir

FM Genie Scout programını kullanmak için öncelikle mevcut oyunuzun açık olarak çalışması gerekmektedir.

genie2

Football Manager ile oynadığınız kayıtlı oyun açıkken FM Genie Scout 15’i açtınız. Şimdi ise FM Genie Scout üzerinde sol üst panelde bulunan logoya tıklayıp açılan menüde Load Gameyazısını tıklıyoruz.

genie1

Evet. Bu aşamaları yaptıktan sonra artık futbolcu analiz kısmına geçebiliriz. Futbolcu analiz edebilmemiz için öncelikle Current Ability (CA) ve Potential Ability (PA) kavramlarını bilmemiz gerekmektedir.  Current Ability Mevcut Yetenek anlamına gelirken Potential Ability ise oyuncununPotansiyel Yeteneğini ifade etmektedir.

genie3

İşte bu ekran bizim için en önemli ekran. Artık kısaltmaları ile yazacağım CA ve PA için ayarlamayı buradan yapacağız. Kırmızı içine aldığım seçenekler bizim için esas olanlar. Yetenek değeri 200 üzerinden değerlendirilmekte. Ben ise CA veya PA için sorgulama yapacağım zaman en az 150 ya da 160 olarak sorgulama yapıyorum. Dikkat edeceğiniz nokta ise CA ve PA için birlikte arama yapmayın. Her ikisini de ayrı ayrı ararsanız daha faydalı olacaktır.

Diğer özellikleri (Yaş, Pozisyon, Mevki) de üst panelden ayarlayabiliyorsunuz. Onları size bırakıyorum.

Genç yetenek arıyorsanız PA’yı ya da mevcut yeteneği iyi olan oyuncuyu arıyorsanız CA’yı kullanın.

Evet, yukarıdaki aşamayı yapıp ENTER tuşuna basarsanız söylediğiniz kriterlerdeki oyuncuların lisesi karşınıza çıkacak. Bu listede en sağ tarafta Best Rating ve Best Potential Ratingsekmelerini göreceksiniz. İşte bu sekmelerden Best Rating, oyuncunun şimdiye kadar ulaştığı en yüksek yeteneği gösterirken, Best Potential Rating ise oyuncunun ulaşabileceği en iyi yeteneği gösterir. Ben size bu sekmelerdeki değerlerin 70 ve altında olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

genie4

Ayrıca listedeki oyuncunun ismine çift tıklayarak oyuncunun profilini görmeniz de mümkün. Oyunda 1 Mart 2030 tarihindeyim. Bu senede 30 yaşında olan ve Real Madrid forması giyenBujica isimli oyuncunun profilini aşağıda görebilirsiniz. Profilin sol alt köşesinde Ability başlığı altında oyuncunun PA ve CA bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca üst tarafta bulunan Show Potential Attributes yazısına tıklayarak oyuncunun ne kadar gelişebileceğini ve gelişince özelliklerinin ne olacağını görebilirsiniz.

bujica

 

Evet arkadaşlar, program genel anlamda bu şekilde kullanılıyor. Ben sizlere temelinden bahsettim. Diğer değişkenleri de kendiniz değiştirerek aramayı özelleştirebilir ve yeni yıldızları takımınız bünyesine katabilirsiniz.

Makale bana aittir ancak daha önce bir başka sitemde de yayınlamıştım. Çalıntı yaptığım düşünülmesin.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.