Facebook Grupları Hakkında Açıklama

0
332

Değerli FM Oyuncusu takipçileri ve Football Manager oyuncuları,

2015 yılında fmarsiv.xyz olarak başladığımız yayın hayatımıza geçtiğimiz yıl fmoyuncusu.com olarak devam etme kararı almıştık. Bu süreçten sonra sosyal medya hesaplarımızı daha aktif olarak kullanmaya, YouTube kanalımızda videolar yayınlamaya başladık. Geçtiğimiz saatlerde FMTP Facebook grubunda, uzun süredir çektiği taktik videoları kanalımızda yayınlanan Emre Üçer ile ilgili bir tartışma yaşanmış, bu durumun üzerine Emre Üçer gruptan çıkartılmıştır. Bu durum grubun iç meselesi olduğu için kararlarını eleştirmek yerine saygı duyuyoruz.

Ancak FM Oyuncusu platformuna ait Facebook grubu ile ilgili bir yanlış beyanda bulundukları için bunu düzeltme gereği duyuyoruz. Bir grup yöneticisinin Emre Üçer’in yeni bir grup açıp insanları oraya çekmeye çalıştığı beyanı üzerine kendimizde cevap hakkı görüyoruz. FM Oyuncusu platformu 2015 yılından beri yayın yapan ve günlük ortalama 1500 tekil, 4500 çoğul hit alan sektörüne göre ciddi ziyaretçi sayısına sahip bir web sitesidir ve bu istatistikleri forum siteleri gibi büyük bir ekibe sahip olmadan ulaşmıştır. Bizler, bize göre önemli olan bu başarımızın yok sayılmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Oluşumumuz 3 yıllık bir oluşumdur ve facebook grubumuz da bugün açılmamıştır.

FM Oyuncusu yöneticileri olarak, gerek kurulduğumuz günden önce gerekse de kurulduğumuz günden sonra içerisinde bulunduğumuz pek çok yerli Football Manager platformuna destekte bulunduk, destek olamadıklarımıza ise köstek olmadık. Ayrıca yalnızca bir Facebook grubu olduğu için FMTP ile ilgili çalışmalarda da bulunduk. Bazı grup üyeleri ile söyleşiler gerçekleştirdik, grup üyelerinin yer aldığı yamalar yayınladık. Bunlar  sitemizde mevcuttur.

Ülkemizde içerik üreticisinin az olduğu Football Manager alanında çalışma yürüten kişi ve platformlar ile asla tartışmak, rekabet etmek gibi bir derdimiz olmadı. Aksine herkese elimizden gelen destekte ya bulunduk ya da ihtiyaç halinde bulunacağımızı bildirdik. Bu nedenle amacımız kimseyle tartışma yaratmak değil, yalnızca oluşumumuza değen suçlamalara cevap vermektir.

Gruptan çıkartılan üyeleri için grupta darbe yapmak, grubu devirmek, grup üyelerini kendi grubuna çekmeye çalışmak gibi suçlarla itham eden yöneticiye ithafen belirtmek isteriz ki kurucumuz 2015 yılından beri grubunuza üyedir ve bu 2,5 yıllık süre zarfında grubunuzda bu konuyla ilgili ciddi anlamda problem yaşamamıştır ve yaşatmamıştır. Bugünden sonra da ekip olarak böyle bir derdimiz olmayacaktır. Ancak grupta yaşanan bir olayda oluşumumuzla ilgili yanlış bilgiler verilmesi ve suçlamaların ucu oluşumumuza değecek şekilde ifade edilmesi bizleri rahatsız etmektedir. Bu durumun, Diriliş Ertuğrul izleyen ergen artıklarının izlediklerinden etkilenmesi sonucu kaynaklandığının da farkındayız.

Oluşumumuzun kimseye zarar vermek gibi bir niyeti hiçbir zaman olmamıştır. Bu nedenle kendilerini Japonya gibi sarsılır ama yıkılmaz olarak tanımlayanlara; kimseyi sarsmak veya yıkmak gibi niyetlere sahip olmayan bizlerin yalnızca Türkiye Cumhuriyeti gibi olduğunu ve gerektiği zaman son sözü söylemekten çekinmeyeceğini ifade etmek isteriz.

Bizler, husumet beslemenin kimseye bir fayda getirmeyeceğinin bilincinde bir ekip olarak bize yöneltilen haksız suçlamaların karşısındayız.

Bu rahatsız edici olayla ilgili değerli oyuncuların vaktini aldığımız için üzgünüz;
İyi oyunlar dileriz.

FM Oyuncusu Yönetimi

Bulunduğumuz Sosyal Ağlar;
Facebook Sayfamız
Facebook Grubumuz
Twitter Hesabımız
YouTube Kanalımız

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.