FM 2016 En iyi Türk Sağ Bekler

0
1037

FM 2016 En iyi Türk Sağ Bekler

FM 2016 En iyi Türk Sağ Bekler Listesi – FMArşiv

Türk Ligi içerisinde görev alıyorsanız sıkıntı çekmenizin en muhtemel olan pozisyon, ekibimize göre sağ bek pozisyonu. Tabi ki yerli oyunculardan bahsediyoruz. Türkiye Ligi içerisinde yabancı transferin en çok gerekli olduğu mevki bizler için sağ bek.

Olur mu öyle şey, yabancı oyuncu alınacaksa kaleci, kanat ya da santrafor alınmalı diyen gelenekçi oyuncular çıkacaktır. Ancak oyundaki tecrübelerimiz ve oyuncuların oyundaki yetenekleri bizi bu sonuca ulaştırdı. Biz de sizler için ufak bir liste ile en iyi yerli sağ bek oyuncularımızı hazırladık.

İşte o liste;

İsimYaşTakımDeğer (€)
Şener Özbayraklı25Fenerbahçe750k
Serdar Kurtuluş27Beşiktaş600k
Barış Yardımcı22Gaziantepspor375k
Koray Altınay23Ç. Rizespor300k
Kamil Ahmet Çörekçi23Eskişehirspor250k

Tabi ki bu FMArşiv ekibinin sıralaması. Sizler bu liste hakkında farklı düşüncelere sahip olabilir hatta farklı oyuncuları daha üst sıralara bile taşıyabilirsiniz. Bizler oyunu oynayan farklı kişiler olarak aramızda bu sıralamayı yaptık.

1.Şener Özbayraklı

Şener Özbayraklı

Türk sağ bek dendiği zaman aklınıza Fenerbahçe gelmeli. Kesinlikle tek söylenmesi gereken bu. Gökhan Gönül zaten sağ bek pozisyonunda Türkiye’nin en iyisi ancak yaşı sebebiyle listeye eklemeyi uygun bulmadık. Bu nedenle yine aynı takım oyuncusu olan ve oyunda fizik gücü ile dikkat çeken Şener Özbayraklı’yı listenin ilk sırasına yerleştirdik. 4 büyük kulüplerle oynayabilecek nitelikte oyundaki tek yerli sağ bek olan Şener, alternatifi olmadığı için bu konumda…

2. Serdar Kurtuluş

Serdar Kurtuluş

Serdar özellik bakımından Şener ile yarışacak düzeyde olmasına rağmen oyun içerisinde sakatlık eğilimi yüksek olması ve oynadığı zamanlarda da istikrarsız performanslar göstermesi bizim için Serdar’ı tüketen özellikleri olsa da büyük takımlar için iyi bir yedek sağ bek olarak kullanılabilir. Çünkü ilk cümlede belirttiğimiz gibi gerçekten iyi özelliklere sahip. Kısacası iyi bir alternatif.

3. Barış Yardımcı

Barış Yardımcı

Şampiyonluğa oynamayan her takımda forma şansı bulabilir. Kesinlikle istikrarlı ve iyi performans gösteren bir oyuncu. Ancak kısıtlı yeteneği sebebiyle özellikle Avrupa’da boy gösterecek takımlarımız için yeterli değil. Yine de Süper Lig için ideal bir sağ bek.

Editör Notu: Listedeki oyuncular en azından işinizi görecek oyunculardır. Hedef büyükse muhakkak kaliteli yabancı oyuncu bulmalısınız. Ülkemiz şaşırtıcı derecede sağ bek sorunu yaşıyor.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.