FM 2017 En iyi Türk Defansif Orta Saha Oyuncuları

0
1562
FM 2017 en iyi türk defansif orta saha oyuncuları

FM 2017 En iyi Türk Defansif Orta Saha Oyuncuları

Günümüzde pek çok FM Oyuncusu, taktik oluştururken defansif orta saha pozisyonuna yer veriyor. Türkiye ligleri için de yerli oyuncunun önemi büyük. Bu nedenle FMOyuncusu.com ekibi olarak sizler için FM 2017 en iyi Türk defansif orta saha oyuncuları isimli bir yazı hazırladık.

Geçtiğimiz yıl FM 2016 için hazırlamış olduğumuz 5 kişilik defansif orta saha listemizde olan oyuncular bu sene de kendilerine yer buldu.

İşte FM 2017 en iyi defansif ortasahalar!

İsimMevkiTakımYaş Değer (€)
Nuri ŞahinDMC / MCDortmund278.75 Mn
Tolga CiğerciDMC / MCGalatasaray242.9 Mn
Kaan AyhanDC / DMC / MCDüsseldorf212.9 Mn
Ozan TufanDR / DMC / MCFenerbahçe212.9 Mn
Mahmut TekdemirDMC / MCBaşakşehir FK281.7 Mn
Zeki YıldırımDMCAntalyaspor25240 k
Mehmet TopalDC / DMCFenerbahçe304.9 Mn
Ali ÇamdalıDMCKonyaspor32275 k
Erdem ŞenDMCMaritimo27240 k
Merter YüceDMC / MCBursaspor31325 k

3.Kaan Ayhan

Kaan Ayhan FM 2017

FM oyuncularının yakından tanıdığı ve bildiği bir isim olan Kaan Ayhan, pek çok mevkide oynayabilen bir isim. Schalke 04 altyapısından yetişen yetenekli oyuncunun asıl mevkisi stoper olsa da sağ bek ve defansif orta saha pozisyonlarında başarı ile oynayabiliyor. Gerçekte milli takımda da şans bulmaya başlayan Kaan, FM 2017’de defansif orta saha pozisyonu için ilk seçenek olmasa da kesinlikle listede yer almayı hak ediyor.

2.Tolga Ciğerci

tolga ciğerci fm 2017

Geçtiğimiz sene de listemizde yer alan Tolga Ciğerci FM 2017 için de kendisine listemizde yer buldu. Takımında oynatanların da iyi performans aldığı Tolga, defansif orta saha pozisyonunda başarılı bir oyun sergileyecektir. Süper Lig için ideal bir isim.

1.Mahmut Tekdemir

Mahmut Tekdemir FM 2017

Oyunda Mahmut’u denemeyenler için büyük bir sürpriz olduğunu sanıyoruz. Mahmut Tekdemir, yeterli özellikleri ve gösterdiği iyi performans ile kendisini kariyerinde deneyimlemiş menajerler için iyi bir transfer. Özellikle Süper Lig‘de takım çalıştırıyorsanız ve Avrupa hedefiniz varsa defansif anlamda orta sahanızı toplayacak isim Mahmut Tekdemir olacaktır. Gösterişsiz ancak tam bir görev adamı olan Mahmut, makul transfer değeri ile bu sene listemizde ilk sırada yer alıyor.

Genel Yorum – FM 2017 en iyi Türk defansif orta saha oyuncuları

Öncelikle Nuri Şahin nasıl ilk üç içerisinde yer bulamaz diye soracak takipçilerimize durumu izah edelim. Genel anlamda Nuri Şahin bu oyuncuların çok üzerinde bir profil olduğu için kendisini listedeki diğer oyuncularla aynı klasmanda görmediğimiz için değerlerin dışında tutulmuştur. Yani Nuri bu listedeki en iyi oyuncu kesinlikle.

Diğer oyuncular içinde inceleme yapacak olursak; yaş ortalaması yüksek olan Merter Yüce ve Ali Çamdalı iki iyi görev adamı. İkisi de Türkiye’de hemen hemen her takımda yer alabilecek oyuncular olmasına rağmen özellikle büyük takımlarda rotasyon oyuncusu olmaktan ileriye geçemeyeceklerdir.

Mehmet Topal ise aynı zamanda stoper olarak da görev alabilen bir ön libero olmasına karşın 4.9 Mn € gibi bir değer ile (ki daha fazla isteyen bir Fenerbahçe var) transfer etmenin pek akıl karı olmadığı bir oyuncu. Bu nedenle listede ilk sıralarda yer almıyor.

Ozan Tufan transfer edebileceğiniz en iyi defansif orta saha oyuncularından bir tanesi. Sağ bek ve orta saha merkez pozisyonlarında da görev alabilen tam bir joker. Değeri makul, yaşı genç.

Bu sene listeye eklenen ve bizim en çok dikkatimizi çeken isim ise Zeki Yıldırım. Gayet güzel bir profile sahip. Bu özelliklerde bir oyuncu Türkiye’de 14 takımın tümünde başarılı olabilir.

Geçen sene listemizde olan Erdem Şen ise bu sene biraz daha arka planda kalıyor. Erdem Şen, orta sıra takımlarında kendine rahat yer bulabilecek bir isim.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.