FM Genie Scout 16 – Türkçe

1
1166

FM Genie Scout 16

Merhaba arkadaşlar. 2016 yılında dünyanın en çok satan spor oyunları arasına girmeyi başaran Football Manager 2016 ile ilgili FM Genie Scout 16 programını sizlere anlatacağım.

FM Genie Scout, Football Manager oyunu içerisinde, mevcut oyun veri tabanında Potansiyel Yetenek ve Mevcut Yetenek kavramlarını kullanarak, oyunun o an içerisindeki yetenekli oyuncuların bulunmasını sağlayan ve keşif aracı vazifesi gören bir yardımcı programdır.

Bu program sayesinde nokta atışı transferler yapabilir ya da geleceğin yıldızlarını genç yaşlarda ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz.

Uyumlu sürümler; OS: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
FM16: 16.3.2, 16.3.1, 16.3.0, 16.2.0, 16.1.1

FM Genie Scout 17’i indirmek için tıklayın.
Programı İndir

FM Genie Scout 17 – Türkçe

Program Nasıl Çalışır?

FM Genie Scout programını kullanmak için öncelikle mevcut oyunuzun açık olarak çalışması gerekmektedir.

genie2 300x34 - FM Genie Scout 17 - Türkçe

Football Manager ile oynadığınız kayıtlı oyun açıkken FM Genie Scout 17’i açtınız. Şimdi ise FM Genie Scout üzerinde sol üst panelde bulunan logoya tıklayıp açılan menüde Load Game yazısını tıklıyoruz.

genie scout nasil kurulur - FM Genie Scout 17 - Türkçe

Evet. Bu aşamaları yaptıktan sonra artık futbolcu analiz kısmına geçebiliriz. Futbolcu analiz edebilmemiz için öncelikle Current Ability (CA) ve Potential Ability (PA) kavramlarını bilmemiz gerekmektedir.  Current Ability Mevcut Yetenek anlamına gelirken Potential Ability ise oyuncununPotansiyel Yeteneğini ifade etmektedir.

potential ability - FM Genie Scout 17 - Türkçe

İşte bu ekran bizim için en önemli ekran. Artık kısaltmaları ile yazacağım CA ve PA için ayarlamayı buradan yapacağız. Kırmızı içine aldığım seçenekler bizim için esas olanlar. Yetenek değeri 200 üzerinden değerlendirilmekte. Ben ise CA veya PA için sorgulama yapacağım zaman en az 150 ya da 160 olarak sorgulama yapıyorum. Dikkat edeceğiniz nokta ise CA ve PA için birlikte arama yapmayın. Her ikisini de ayrı ayrı ararsanız daha faydalı olacaktır.

Diğer özellikleri (Yaş, Pozisyon, Mevki) de üst panelden ayarlayabiliyorsunuz. Onları size bırakıyorum.

Genç yetenek arıyorsanız PA’yı ya da mevcut yeteneği iyi olan oyuncuyu arıyorsanız CA’yı kullanın.

Evet, yukarıdaki aşamayı yapıp ENTER tuşuna basarsanız söylediğiniz kriterlerdeki oyuncuların lisesi karşınıza çıkacak. Bu listede en sağ tarafta Best Rating ve Best Potential Ratingsekmelerini göreceksiniz. İşte bu sekmelerden Best Rating, oyuncunun şimdiye kadar ulaştığı en yüksek yeteneği gösterirken, Best Potential Rating ise oyuncunun ulaşabileceği en iyi yeteneği gösterir. Ben size bu sekmelerdeki değerlerin 70 ve altında olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

genie4 - FM Genie Scout 17 - Türkçe

Ayrıca listedeki oyuncunun ismine çift tıklayarak oyuncunun profilini görmeniz de mümkün. Oyunda 1 Mart 2030 tarihindeyim. Bu senede 30 yaşında olan ve Real Madrid forması giyenBujica isimli oyuncunun profilini aşağıda görebilirsiniz. Profilin sol alt köşesinde Ability başlığı altında oyuncunun PA ve CA bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca üst tarafta bulunan Show Potential Attributes yazısına tıklayarak oyuncunun ne kadar gelişebileceğini ve gelişince özelliklerinin ne olacağını görebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.