FM 2018 Kayserispor Takım incelemesi

0
384
fm 2018 kayserispor incelemesi

FM 2018 Kayserispor Takım incelemesi

Değerli arkadaşlar hepinize merhabalar. Bu yazımızda FM 2018 Kayserispor incelemesi ile karşınızdayız.

Kayserispor özellikle Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal‘ın yer aldığı 2005-2008 jenerasyonu ile gösterdiği performans ile hafızalara kazınan başarılar yakalamış bir takım. Günümüzde ise eski başarılı sezonlarını arasalar da Süper Lig‘in güçlü takımları arasında yer alıyorlar.

kayserispor genel bakış

Kayserispor 1966 yılında kurulmuş ve maçlarını 32.864 kişilik Kadir Has Stadyumu‘nda oynayan sarı kırmızı renklere sahip bir kulüp. FM 2018’in başında kulübün teknik direktörlük koltuğunda Marius Şumudica bulunuyor. Takım kaptanlığı görevini ise tecrübeli santrafor Umut Bulut yürütüyor.

kayserispor kaleciler

Kayserispor güçlü bir kaleci kadrosuna sahip. Daha önce kadroda yer alan Ali Ahamada güncelleme ile birlikte takımda yer almıyor. Ancak Romen kaleci Silviu Lung ve en iyi yerli kalecilerden Muammer Yıldırım ile Kayserispor dikkat çeken bir kale hattına sahip.

kayserispor defans

Kayserispor’un savunma hattı da Süper Lig için yeterli düzeye sahip. Özellikle sağ bek Tiago Lopes, Kana-Bıyık ve Atila Turan dikkat çeken isimler.

kayserispor orta saha

Kayserispor’un orta saha hattında Dejan Meleg, Deniz Türüç ve Silvestre Varela dikkat çeken isimler. Belki sağ kanat için bir transfer düşünülebilir ancak onun dışında iddialı bir kadroya sahipler.

Kayserispor forvet hattında Asamoah Gyan en dikkat çekici isim. Aynı zamanda Umut Bulut ve Artem Kravets de tecrübeleri ile Süper Lig’de performans gösterebilecek oyuncular.

Kayserispor’un müzesinde 5 adet kupa bulunuyor. Bunların içerisinde en çok dikkat çekeni 2008 yılında kazandıkları Türkiye Kupası. Türkiye standartları içerisinde oldukça büyük bir başarı.

Kulübün ezeli rakibi Sivasspor. Kayserispor ile Sivasspor arasında oynanan bu müsabakaya Orta Anadolu Derbisi adı veriliyor.

Kulüp iyi düzeyde antrenman tesislerine ve yine iyi düzeyde alt yapı tesislerine sahip. Dünya genelinde pek kayda değer bir alt yapı olmasa da Türkiye için oldukça yeterli düzeydeler.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.