FM 2018 Yenilikler Belli Oldu! FM 2018 Ekran Görüntüleri

0
1414

FM 2018 Yenilikler Belli Oldu! FM 2018 Ekran Görüntüleri

Oyuncuların merakla beklediği Football Manager 2018 için Sport Interactive yeni bir video yayınladı. Video sonrasında paylaşılan FM 2018 ekran görüntüleri ile FM 2018 yenilikler neler yani FM 2018’deki yeniliklerin neler olduğunu az çok görme şansına sahip olduk.

fm 2018 logo
Oyunun logosunun bu şekilde olması bekleniyor.

Maç Ekranı

FM 2018 Maç Ekranı
Maç Ekranı

Skorboard değişimi ve zaman çizelgesinin yukarı taşınması hemen dikkati çeken unsurlar. Zeminin renklendirilmesi ve oyuncuların görünümü bir tık daha geliştirilmiş gibi duruyor.

Taktik Ekranı

fm 2018 taktik ekranı

Oyunda en büyük değişimi yaşayan bölümlerden birisi göründüğü kadarıyla taktik ekranı olmuş. Ekranı iki kanat arasında 5 sekmeye bölmüşler. Her kare bir mevkiyi ifade ediyor. Aynı zamanda arka tonda kırmızı ve yeşil arasında değişen renkler var. Bu renklerin o bölgede uygun oyuncuya sahip olup olmadığımızı gösteriyor diye düşünüyorum.

Ayrıca eski serileri oynayan FM oyuncularının bildiği çizgi olayı bu ekranda da var. Ancak ekrandaki çizgiler eski serilerden farklı olarak diğer oyunculara bağlanmış. Yani bildiğimiz ok işaretinin dışında bir talimat gibi. Sanki swap position yani pozisyon değilştirme özelliği gibi duruyor.

Transferler ve Transfer Ekranı

fm 2018 transfer ekranı
fm 2018 transfer ekranı

Transfer ekranında pek bir özellik eklemesi görünmese de grafik anlamında bazı geliştirmeler ve yenilikler yapılmış.

Takım Dinamikleri

fm 2018 takım dinamikleri

Evet, oyuna eklenmiş yeniliklerden en çok dikkatimi çeken sosyal gruplar eklentisi olan Takım Dinamikleri sekmesinden bahsedeceğiz. Bu durumu en iyi anlatacak durum Galatasaray’da Selçuk tayfası ve diğerleri olarak bahsedeceğimiz çeteleşme durumudur. Bu seride takım içi gruplaşma ile daha çok mücadele edeceğimizin sinyallerini vermişler.

Sağlık Merkezi

fm 2018 sağlık merkezi
Sağlık Merkezi bölümü

Önceki seride oyuna eklenen spor bilimci gibi oyunda pek bir işe yaramayan sağlık personelinin oyunda daha etkin olacağını düşünmemi sağlayan bir yenilik. Detaylarını merakla bekliyorum.

Gözlemcilik (Scouting)

fm 2018 gözlemcilik

Gözlemcilik bölümünde birkaç yenilik göze çarpıyor. Bir tanesi de gözlem paketleri olmuş. Detayları hakkında bilgi verilmese de gözlemcilik ağı ile ilgili yeni detaylarla karşılaşacağımız muhtemel.

Yorum

Oyundaki yenilikler beni ve FM Arşiv ekip arkadaşlarımı tatmin etti. Tabi ki görüntüdeki özelliklerin işlevleri gerçekten etkili ise Football Manager 2018 gayet güzel bir deneyim olacak. Takımdaki çeteleşmeler, Galatasaray’daki Selçuk – Sneijder ya da PSG’deki Neymar – Cavani gruplaşmalarının oyuna aktarılması gibi olacak. Aynı zamanda Sağlık Merkezinin oluşması da oyuncuların tedavileri ile ilgili daha etkili olacağımızı gösteriyor.

Çıkış tarihini ilgiyle bekliyoruz. Ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğiz,

İyi oyunlar.

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.