FM 2019 Yunanistan Takım Önerileri

0
333
FM 2019 Yunanistan Takım Önerileri

FM 2019 Yunanistan Takım Önerileri

Football Manager 2019 kariyer önerileri serimize FM 2019 Yunanistan Takım Önerileri başlıklı yazımızla devam ediyoruz. Bu serimizde kariyer için takım önerileri yaparken her ülkede bulunan oynanabilir ligler üzerinden ilerliyoruz.

Yunanistan için önerilerimiz de 1. ve 2. lig düzeyinde olacak. Zaten ülkede iki tane oynanabilir lig bulunuyor. Bunlar Souroti Süper Lig ve Stoiximan.gr Futbol Lig olarak adlanan ligler. Süper Lig’in kuralları ise şu şekilde;

  • Ligde 16 takım var ve takımlar birbiri ile iki kez karşılaşıyorlar. Yani her bir takım bir sezonda toplamda 30 müsabaka oynuyor.
  • Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için yabancı sınırında da bu uygulamayı görüyoruz. 5 AB dışı oyuncu kotası mevcut. Ayrıca Fas, Tunus, Sırbistan, Cezayir, Hırvaatistan, Rusya, Türkiye, Bosna Hersek ve Arnavutluk uyruklu oyuncular da yabancı sayılmıyor.
  • Şampiyonlar Ligi’ne 2. ve 3. elemeden 2 takım, Avrupa Ligi’ne de 2. ve 3. ön eleme aşamasından 3 takım katılıyor.

Genel özellikleri ile ligden bahsettikten sonra Yunanistan Ligleri takım önerilerine geçebiliriz. İşte o takımlar:

1.AEK Atina

Takım Adı AEK Atina
Mali Durum Güvende
Kuruluş Yılı 1924
Lig Souroti Süper Lig
Stadyum OAKA Spyros Louis
Şehir Atina
Kapasite 69.618
Tesisler İyi Antrenman Tesisleri
Altyapı İyi Altyapı Tesisleri
Yıldızlar Andre Simoes, Helder Lopes, Petros Mantalos

AEK Taraftarı ile ilgili bir videoyu da aşağıya bırakıyorum;


Tüyolar:

  • Yunanistan’ın en köklü kulüpleri arasında yer alan AEK yıllar sonra 2017 yılında şampiyon olmuş ve eski günlere dönüş ışığı vermişti. Totalde 12 şampiyonluğu olan AEK ile Olimpiakos’u tahtından etmek ve Avrupa’da başarı için mücadele etmek güzel bir rekabet olacaktır.
  • Oldukça sağlam bir taraftar grubu olan AEK Atina, köklü bir camia olması ve başarıya aç olması gerekçesile Yunanistan önerileri içerisinde ilk sıramızda yerini alıyor.
  • Ayrıca bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde yer alıyorlar. Bu başarıyı sürdürebilir kılmak güzel bir hedef.

2. PAOK

Takım Adı PAOK
Mali Durum Güvende
Kuruluş Yılı 1926
Lig Souroti Süper Lig
Stadyum Toumba Stadyumu
Şehir Selanik
Kapasite 28.703
Tesisler Harika Antrenman Tesisleri
Altyapı Çok İyi Altyapı Tesisleri
Yıldızlar Eugene Khacheridi, Mauricio, Vieirinha

PAOK taraftarı ile ilgili bir videoyu da aşağıya bırakıyorum.

 Tüyolar:

  • Yunanistan’ın Selanik şehrinin takımı olan PAOK, oldukça ateşli bir taraftar grubuna sahip. Selanik’in önemi bizim içinde oldukça büyüktür. Sırf bu nedenle bile bir kariyer denenebilir diye düşünüyoruz.
  • PAOK, iki Yunanistan şampiyonluğu bulunan bir kulüp. 1976 ve 1985 yıllarında mutlu sona ulaşan PAOK, oldukça iyi tesisleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca başarıya aç ve ciddi potansiyelleri var. Uzun soluklu güzel bir kariyer olacaktır.

3. Panathinaikos

Takım Adı Panathinaikos
Mali Durum Sıkıntılı
Kuruluş Yılı 1908
Lig Souroti Süper Lig
Stadyum Apostolos Nikolaidis Stadyumu
Şehir Atina
Kapasite 16.003
Tesisler İyi Antrenman Tesisleri
Altyapı İyi Altyapı Tesisleri
Yıldızlar Dimitris Kourbelis, Anthony Mounier

Pana taraftarı ile ilgili bir videoyu da aşağıya bırakıyorum.

 Tüyolar:

  • Yunanistan’ın başkenti Atina’nın bir başka temsilcisi olan Panathinaikos, rakibi Olympiacos’un ardından en fazla şampiyon olan ikinci takım ve yirmi şampiyonluğu var. Son şampiyonluğunu 2010 yılında kazanan Pana, son 10-15 yıldır finansal durumlardan ötürü eski formundan uzak durumda.
  • Oldukça sıkıntılı dönemler geçiren Yunanistan’ın en köklü kulüpleri arasında sayabileceğimiz Panathinaikos ile ligde ve Avrupa’da başarı hedefi güzel bir meydan okuma olacaktır.

İkinci Lig Takım Önerileri

Yunanistan ikinci liginde önereceğimiz takım Iraklis Salonika. Epanomi şehrinin takımı olan Iraklis 1908 yılında kurulmuş eski bir takım. Hiç Süper Lig şampiyonluğu olmasa da 1985 yılında Balkan Kulüpleri Kupası şampiyonluğunu kazanmışlar.

Bizce Yunan futbolundaki sıradanlığa renk katacak bir alternatif olarak Iraklis, alt ligden alınarak üst liglere çıkartarak Yunan büyükleri ile rekabet içerisine girilecek uzun soluklu güzel bir kariyer olabilir. Ayrıca Avrupa Kupalarında da zorlu bir mücadele içerisine girebilirsiniz.

İyi oyunlar. 🙂

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.