FMArşiv 4-4-1-1 FM 2017 Taktiği – Maça Hükmedin

1
4043

FMArşiv 4-4-1-1 FM 2017 Taktiği

Editörlerimiz tarafından hazırlanan 4-4-1-1 FM 2017 Taktiği’ni sizlerle paylaşıyoruz. Bu taktik ile topa sahip olurken aynı zamanda rakibe daha az pozisyon vereceksiniz.

Football Manager oyuncularının kimisi defansif oyun oynatmaktan haz alırken kimisi kontratak futbolunu benimser. Bazıları tam anlamıyla hücum futbolunu benimserken, bir takım oyuncu kitlesi ise topa sahip olarak maça hükmetmek ister. İşte maça hükmetmek isteyen oyuncu grubu için hazırlamış olduğumuz taktiği sizlere taktim ediyoruz.

FMArşiv 4-4-1-1 !

Bu taktiği kullandığınız zaman orta sahanızı kullandığınızı gerçekten hissedeceksiniz. Pas alışverişi yüksek miktarda gerçekleşirken, kanat futbolcularını da aktif olarak kullanacağınız için ortaya seyir zevki yüksek takımlar çıkartacaksınız.

Her taktik olduğu gibi bu taktiği de maç içerisindeki duruma göre Katı – Dengeli aralığında değiştirebilirsiniz. Ayrıca öne geçemediyseniz ya da geriye düştüyseniz takımı Hücuma yönlendirerek defansta açık vermeden gol yollarınızı daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Görseller

Öncelikli olarak dizilişimiz aşağıdaki gibi olacak. Yukarıda belirttiğimiz gibi maçın durumuna göre Takım Şekli bölümünü Katı yerine Dengeli, gol yollarında daha etkili olmak istiyorsanız Oyun Anlayışını bölümünü Kontrollü yerine Hücum seçeneği ile değiştirebilirsiniz.

4-4-1-1 fm 2017 taktiği dizilişi

FM 2017 Pas Taktikleri bölümünde de incelenebilecek olan bu taktik ile elde etmiş olduğumuz istatistikler aşağıdaki şekilde;

Beşiktaş Maçı

football manager taktik indir

Vitesse Maçı

fm 2017 taktik indirme

Gençlerbirliği Maçı

 

fm 2017 pas taktiği

Fikstürde alınan sonuçlar;

fm 2017 fikstür

Taktiğe Başakşehir maçından sonra geçilmiştir. Gördüğünüz gibi 21 maç üzerinde 16 galibiyet 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet istatistikleri ortaya çıktı.

Oyuncu Düzeyinde Nelere Dikkat Etmeli

Her taktikte olduğu gibi bu taktikte de iyi bir kaleciye ihtiyacımız var. FM 2017 taktikleri içerisinde hangisini uygularsanız uygulayın iyi bir kaleciye sahip olmak %50 oranda başarılı olmak demektir.

Defans oyuncularınızda fizik gücü, top kapma ve markaj stoperler için çok önemli unsurlar. Beklerinizin de top kapma ve markaj özellikleri en azından orta düzeyde olmalı ve aynı zamanda iyi düzeyde pas ve top sürme özelliklerine sahip olmalı.

Orta saha oyuncularınızın teknik özellikleri ile defansif özellikleri çok önemli. Oyunu çift yönlü oynatabilir olmaları çok önemli. Hem pres yaparak top kapabilecek hem de pas yaparak oyunun kontrolünü elinize almanızı sağlamak için en önemli mevki orta sahadaki merkez oyuncular.

Kanat oyuncularınız top sürebilmeli ve orta açabilmeli. Aynı zamanda bitiricilik özelliği de yüksek olursa skora inanılmaz katkıda bulunacaklardır.

Forvet arkasında oynatacağınız oyuncu pas, top kontrolü ve şut özelliği iyi teknik bir oyuncu olmalı. Çünkü, takımı ileride organize edecek oyuncumuz olacaklar.

Forvetimiz ise fizik gücü olan, aynı zamanda pozisyon alma özelliği yüksek ve aynı şekilde yüksek bitiricilik özelliğine sahip bir oyuncu olmalı. Tüm bunlar olursa başarısız olmanız çok düşük ihtimal…

FM 2017 Taktik İndirme

Taktiği editörümüzün steam atölyesi üzerinden indirebileceğiniz gibi orjinal oyun sahibi olmayan oyuncular için de Yandex üzerinden indirme olanağı sağlıyoruz. İndirdiğiniz taktiği aşağıda belirttiğimiz adrese kopyalamanız yeterli olacaktır.

Belgelerim > Sport Interactive > Football Manager 2017 > Tactics

Steam üzerinden 4-4-1-1 FM 2017 Taktiği indirmek için TIKLAYIN.

Yandex üzerinden 4-4-1-1 FM 2017 Taktiği indirmek için TIKLAYIN.

İyi oyunlar dileriz 🙂

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.