Sitemizdeki Yenilikler Hakkında

0
509

Merhaba değerli takipçilerimiz,

2015’in Aralık ayından itibaren Football Manager Arşiv adı ve fmarsiv.xyz sloganı ile yayın yapmakta olduğumuz web sitemize; oluşumumuzun ikinci yaşını doldurmasına iki ay kala yeni bir isim, yeni bir alan adı ve yeni bir arayüz ile devam ediyoruz.

Öncelikli amacımızı sitemizin kalıcı olması ve kullanıcılara uzun yıllar hizmet vermesi olarak belirlemiştik. Bu hedefimizin değişmediğini ve bu doğrultuda yayın yapmaya devam edeceğimizi ifade edelim. Yaklaşık 2 ay sonra sitemiz iki yılını dolduracak. Her geçen gün büyüyerek sizlere hizmet vermemizde en büyük paya sahip olan siz ziyaretçilerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Siz değerli ziyaretçilerimize sitemizde yaptığımız yenilikler nelerdir, bahsetmek isteriz;

Bilinmesini istediğimiz öncelikli konu, eski sitemiz içerisinde yer alan tüm içerikler, büyük bir özen gösterilerek aynı şekilde yeni sitemize taşınmıştır. Eski sitemize eriştiğiniz taktirde sistem sizi otomatik olarak yeni sitedeki içeriğe yönlendirecektir.

Bilindiği gibi önceki web sitemiz olan fmarsiv.xyz uzantısı olan xyz uzantısı, aslında diğer uzantılardan pek farklı olmasa da kullanıcının aklında olumsuz bir izlenim bırakması ve .com uzantısının ziyaretçiye daha bilinir ve güvenilir hissettirmesi nedeni ile yeni tercihimizde etkin olmuştur. Aslında arasında teknik anlamda en ufak fark bulunmasa da kullanıcı tercihleri açısından .com uzantısını tercih ettik.

Sitemizin kuruluş amacı olan; FM oynayan arkadaşlar olarak kendi arşivimizi oluşturma gayesi siz değerli ziyaretçilerimizin yoğun ilgisi ve ziyaretçi sayısının beklediğimizin çok üzerinde olması sebebiyle; sitemizin de bir arşiv görünümünden çıkarak Football Manager oyunları ile ilgili her açıdan içerik taşıyan bir blog olmasının da etkisiyle isim değişikliği yapmaya karar verdik. Bu anlamda pek çok fikir yürüttüysek de FMArşiv‘in ilk kurulduğundan beri twitter hesabı olan @fmoyuncusu isminin amacımıza uygun olduğuna karar verdik. FM Oyuncusu ismini hem akılda kalıcı hem de slogan bir isim olarak değerlendirdik.

Eski takipçilerimiz gayet iyi bileceklerdir, eski sitemizdeki temamız her ne kadar görsel olarak güzel olsa da çok hızlı bir tema değildi. Bu hız problemini ortadan kaldırmak, ayrıca ziyaretçilerimizin aradıklarını daha kolay bulmalarını sağlamak adına hem daha sade hem de daha hızlı bir responsive tema oluşturduk.

Sosyal medya hesaplarımızı yeni ismimiz doğrultusunda güncelledik. Sosyal medya hesaplarımıza sayfanın sağ üst kısmında bulunan sosyal medya ikonlarını kullanarak erişebilirsiniz.

Sitemize mobil erişim yüksek olduğundan dolayı sitemizi mobil cihazlara uyumlu hale getirdik. Bu doğrultuda hem şık tasarıma sahip hem hızlı yüklenme süresi olan hem de kullanımı oldukça kolay olan Google destekli AMP sistemine geçtik. Mobil görünümü test etmek için ana menü üzerinde yer alan Mobil Görünüm yazısını tıklayabilirsiniz.

Tüm bu yenilikleri, bizlere göstermiş olduğunuz büyük ilginin ve sevginin ufak bir karşılığı olabilmesi adına gerçekleştirdik. Bu vesile ile en küçüğünden en büyüğüne tüm ziyaretçilerimize teşekkürü bir borç biliriz.
İyi ki varsınız.

Tüm ziyaretçilerimizin bilgilerine sunarız.
FMOyuncusu.Com ekibi

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.