FM 2017 En iyi Türk Sağ Bekler

0
2400

FM 2017 En iyi Türk Sağ Bekler

FM 2017 En iyi Türk Sağ Bekler Listesi – FMArşiv

Türk Ligi içerisinde görev alıyorsanız sıkıntı çekme ihtimalinizin en yüksek olduğu mevkilerden bir tanesi de sağ bek mevkisi olacaktır. Çünkü ne yazık ki ülke olarak sağ bek çıkartma sorunu yaşıyoruz. Bu durum Football Manager içerisinde de bizleri zorluyor.

Yabancı oyuncu transferinin en gerekli olduğu mevki sağ bek olsa da yerli oyunculardan 5 kişilik bir liste oluşturarak sağ bek için sizlere alternatif oyuncular paylaştık. Ancak bu oyuncular şampiyonlar ligi için yeterli olup olmadığı tartışılır… Yine de bu oyuncular kadro derinliğinizi artıracak oyunculardır; işte o liste…

AdıPozisyonYaşDeğer (€)Takım
Şener ÖzbayraklıDR261.5 MnFenerbahçe
Koray AltınayDR / DC25170 kOsmanlıspor
Serdar KurtuluşDR / DMC29100 kBursaspor
Barış YardımcıDR2485 k Gaziantepspor
Ahmet OğuzDR2370 kGençlerbirliği

Tabi ki bu FMArşiv ekibinin sıralaması. Sizler bu liste hakkında farklı düşüncelere sahip olabilir hatta farklı oyuncuları daha üst sıralara bile taşıyabilirsiniz. Bizler oyunu oynayan farklı kişiler olarak aramızda bu sıralamayı yaptık.

1.Şener Özbayraklı

şener özbayraklı fm 2017

Geçtiğimiz yıl FM 2016 en iyi sağ bekler yazısını hazırladığımızda listenin zirvesinde Şener Özbayraklı vardı. Bu sene de Şener’e rakip olabilecek bir babayiğit ortaya çıkmadı. Şener pozisyonunda Türkiye’nin en iyi oyuncusu. Artık Gökhan Gönül’ün de borusu ötmüyor. Şener’i bu seride beş büyüklerde oynatabilirsiniz. Şampiyonlar Liginde sırıtmaz, rahatlıkla oynatabilirsiniz.

2. Ahmet Oğuz

ahmet oğuz fm 2017

Ülkemizde sağ bek adına umut veren tek oyuncu Ahmet Oğuz. Ahmet, Gençlerbirliği’nin Türk futboluna kazandırdığı bir yetenek. Kendi kariyerimde denediğim bir oyuncu olan Ahmet Oğuz iki yönlü bek olayını gerçekten harika idare ediyor. Bende gayet iyi asist istatistiği yakaladı. Genç yaşı, iyi özellikleri ve uygun bonservisi ile Ahmet sağ bek listemizde ikinci sırada…

ve diğerleri…

Koray Altınay, engin tecrübesi ile listede en önemli isimlerden birisi. Sağ bek pozisynunda Osmanlıspor’da da kendini kanıtlayan tecrübeli bek listemizde üçüncü sırayı alıyor.

Serdar Kurtuluş da tecrübeli bir sağ bek. Biraz savunma yönü kuvvetli, ağır bir oyuncu. Ancak ön libero mevkisinde de oynayabiliyor oluşu kadro derinliği açısından önemli. Kesinlikle denenebilir.

Barış Yardımcı, geçtiğimiz yıl da listemizde kendine yer bulmuştu. Küme düşen Gaziantepspor‘un oyuncusu olan Barış, üst boyutlar için yetersiz kalsa da Süper Lig için önemli bir nimet…

 

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.