Gözlemci Ekibi Nasıl Olmalıdır?

0
3405

Gözlemci Ekibi Nasıl Olmalıdır?

Football Manager oyununda en dikkat edilmesi gereken bölümlerden bir tanesi şüphesiz Gözlemci Ekibi ve Gözlemci Ağıdır. Oyunu gelişigüzel oynayan oyuncular bu alana pek takmasa da simülasyonu tam anlamıyla değerlendirmek isteyen oyuncular için Gözlemci Ekibi çok önemlidir.

Bu anlamda öncelikli olarak yapmamız gereken, kulübünüzün büyüklüğüne ve mevcut imkanlarına dikkat ederek bir Gözlemci Ekibi kurmaktır. Scout alanında atmanız gereken ilk adım ise bir Baş Gözlemci ile anlaşmak olmalıdır. Baş Gözlemci iki farklı alanda hareket edeceği için öncelikle gözlemci ekibini idaresi açısından Adam Yönetimi ve Motivasyon özelliklerinin yüksek olması önemlidir.

Gözlemci Ekibimizi Kuralım

Bir Baş Gözlemci’yi aldıktan sonra, gözlemci ekibini kurmaya devam edebilirsiniz. Ağınızı genişletmek isterseniz, mümkün olan her konumu doldurmanız gerekir. Hatta Gözlemci araştırma ilanı verebilirsiniz. (sadece tüm pozisyonlar zaten doldurulduğunda kabul edeceklerini unutmayın). Gözlemciler imza atarken mümkün olan en iyi gözlemciye imza attırdığınızdan emin olmanız gerek (ah!). Gözlemcilerin kesinlikle ihtiyaç duyduğu özellikler şunlardır:

  • Oyuncu Yeteneğini ve Potansiyelini Değerlendirme
  • Kararlılık
  • Uyum

Farklı Gözlemciler

Gözlemci alırken farklı tip gözlemcileri almak  gerektiğini unutmayın.Bir sonraki Lionel Messi’yi arayan gözlemcilerimiz var, ancak bir futbolcunun mevcut yeteneklerini belirleyebilen gözlemcilerimiz de olmalıdır. Bu şekilde gelecek için oyuncular bulamazsınız, ancak daima mevcut takımınızı aklınızda tutarsınız.

Baş Gözlemci

Bu kulübünüz için mevcut en iyi gözlemci. Bu baş gözlemci dünyayı yeni oyuncular bulmak için gönderilmez.Onun anahtar kısmı, kısa listenizdeki ve gerçekten sözleşme imzalamak istediğiniz oyuncularla ilgili nihai kararı verecektir. Bu gözlemci oyun sırasında oyuncuları izleyecek ve bu oyuncular için kapsamlı bir rapor verecektir. Baş gözlemciniz bir pozisyon için birkaç oyuncuyu aramayı bitirdiğinde hangisinin takımınızla sözleşme imzalaması gerektiğini bildirecektir.

Farklı Ülkelerden Gözlemci Almak

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları izlemek için tek ülkeden gözlemci almayın. Gözlemciler, dünyanın bazı yerlerinde vakit geçirerek bilgilerini geliştirebilir, ancak ücretsiz olarak alabilirken neden bir geliştirme için vakit harcansın ki ? Football Manager’da mevcut tüm kıt’alardan çeşitli milletlerden oluşan bir gözlemci ekibi oluşturduğunuzdan emin olun. Bilgiyi ne kadar iyi bulursanız o kadar iyi oyuncu bulacaksınız.

Tabii ki dünyadaki her ülkenin bilgi birimleriyle gözlemci imzalamak mümkün olmayacak, ancak en iyi regen çıkaran ülkelere konsantre olabilirsiniz.

İzleme Ağını Kurma ve Genişletme

Bu rehberin sonraki bölümünde, dünya çapında gözlemci ağınızı kurma ve genişletme konularına bir göz atacağız.

Gözlemci Bölgeleri

Gözlemci ekibinizin bilgisini artırmak için atmanız gereken ilk adım Bölgeleri taramaktır. Böylece gözlemci ülkeler arasında belirli bir süre dolaşacak ve o bölgedeki her bir ülkenin bilgi birikimine sahip olacak.

Gözlemci Ülkeleri

Gözlemcileriniz belirli bir bölgeye dair yeterli bilgiye sahip olduktan sonra (yaklaşık% 60), bölgeler yerine ülkelere geçmeleri önerilir. Örneğin; Gözlemci Güney Amerika’yı bir yıl boyunca dolaşıyor ve kıtanın iyi bir bilgisine sahip. Bir sonraki adım, tek tek ülkeler için gözlemci atamaktır. Bu şekilde, önemli olmayan ülkeleri atlayabilir (Bolivya, Surinam, Guyana) ve Brezilya, Arjantin ve Kolombiya gibi önemli olan ülkelere odaklanabilirsiniz

Gözlem Döngüsü Oluşturma

Gözlemciniz tek tek ülkelere odaklandığında, o ülkelerin devam eden bir döngüsü oluşturduğunuzdan emin olun. Her ülke için 1 aylık bir süre, en iyi oyuncuları bulması ve bilgilerini yüksek düzeyde tutması için yeterli olmalıdır. Ancak pek çok ülkeye bir gözlemci atamayın ya da çok uzun süre bir ülkeyi taramasına dikkat edin. Bu şekilde bilgisi azalacak ve baştan başlamak zorunda kalacaksınız.

Ekstra Gözlem İpuçları

Pilot ve Ana Kulüpler

Pilot ve / veya Ana kulübü seçerken bilgi sahibi olduğunuzu biliyor muydunuz? Kulübünüz bir Pilot kulübü seçmeyi kabul ederse, genel gözlem ağı bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Bir Pilot veya Ana kulübü seçerseniz, size oynadığı bölge ve ülke hakkında otomatik bilgi verecektir. Bu, temelde ücretsiz bilgidir! Brezilya’dan bilgi edinmek istiyorsanız, pilot kulübünüz olarak bir Brezilya kulübü seçin (mümkünse).

İkinci bir vatandaşlık seçin

Tam olarak İngilizce veya Hollanda olmasına rağmen; Oyunun başında ikinci bir vatandaş seçelim. Niye ya? Çünkü kulübünüz o ülke ve bölge hakkında otomatik gözlem bilgisi sağlayacaktır.

 

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.