FM 2017 Taktiği – 4-3-3 Hakimiyet

1
1854

FM 2017 Taktiği – 4-3-3 Hakimiyet

FMA ekibi olarak oluşturduğumuz FM 2017 taktiği olan 4-3-3 Hakimiyet ile birlikte maça hükmetmenizi mümkün kılıyoruz.

Editörümüzün Eskişehirspor kariyeri için oluşturmuş olduğu taktik ile “total futbol” kavramını iliklerinize kadar yaşamanız mümkün. Yalnız taktiği oynarken dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur da mevcut. Oyuncu kaliteniz bu taktik için çok önemli. Taktikte yer alan oyuncu rollerini başarıyla yerine getirecek oyuncularınıza sahipseniz her ligde belirli başarıları yakalamanız mümkün oluyor.

Taktiğin Amacı

FM 2017 Taktiği 4-3-3 Hakimiyet temel amaç olarak topa sahip olduktan sonra hücum varyasyonları oluşturmayı ve gole gitmeyi benimseyen bir taktik. Dörtlü defansın önünde defansa gömülü oynayan DOS oyuncusu ile orta sahanın merkezinde oynayan iki oyuncunun organize olarak kanatlardaki iç forvetlerle organizasyon oluşturma çabasına dayalı bir oyun hedefi yer almakta. Buna ilaveten çok sık olmasa da iki iç forvet ve bir santrafor ile kontratak için de uygun bir B Planı yerleştirilmiştir.

Football Manager oyuncularının kimi defansif oyun oynatmaktan haz alırken kimi kontratak futbolunu benimser. Bazıları tam anlamıyla hücum futbolunu benimserken, bir takım oyuncu kitlesi ise topa sahip olarak maça hükmetmek ister. İşte maça hükmetmek isteyen oyuncu grubu için hazırlamış olduğumuz taktiği sizlere taktim ediyoruz.

FMArşiv 4-3-3 Hakimiyet Taktiği

Bu taktiği kullandığınız zaman orta sahanızı kullandığınızı gerçekten hissedeceksiniz. Pas alışverişi yüksek miktarda gerçekleşirken, kanat futbolcularını da aktif olarak kullanacağınız için ortaya seyir zevki yüksek takımlar çıkartacaksınız.

Her taktik olduğu gibi bu taktiği de maç içerisindeki duruma göre Katı – Dengeli aralığında değiştirebilirsiniz. Ayrıca öne geçemediyseniz ya da geriye düştüyseniz takımı Hücuma yönlendirerek defansta açık vermeden gol yollarınızı daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Görseller

Taktik ile ilgili olarak birkaç görsel paylaşıyorum.

Taktiği İndirin!

Taktiğimizi ister Steam Atölyesi üzerinden ister Yandex Disk üzerinden indirebilirsiniz.

Taktiği Yandex üzerinen indirmek için TIKLAYIN!

Steam Atölyesine ulaşmak için TIKLAYIN!

Taktiği kurmak için indirdiğiniz dosyayı aşağıdaki klasöre kopyalayın.,

Belgelerim/Sport Interactive/Football Manager 2017/tactic

Böylece kurulumu tamamladık. Kayıtlı oyununuzu açarak Taktik sekmesinden yeni taktik ekle seçeneğini izleyerek yeni taktiğinizi oyuna ekleyebilirsiniz.

İyi oyunlar!

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.