CMScout indir – Genie Scout – CM 03/04

0
2103

CMScout İndir

Menajerlik oyunlarının efsane serilerinden olan Championship Manager 03-04 için yapılmış olan CMScout programını sizlerle paylaşıyoruz.

CMScout, Championship Manager oyunu içerisinde mevcut oyun veri tabanında Potansiyel Yetenek ve Mevcut Yetenek kavramlarını kullanarak, oyunun o an içerisindeki yetenekli oyuncularının bulunmasını sağlayan ve keşif aracı vazifesi gören yardımcı bir programdır.

Bu program sayesinde nokta atışı transferler yapabilir ya da geleceğin yıldızlarını genç yaşlarda ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz.

Program Nasıl Çalışır?

CMScout programını kullanmak için öncelikle mevcut oyunuzun çalışır konumda olması gerekmektedir. CM 03-04 ile oynadığınız kayıtlı oyununuz açıkken, oyunu arkaplanda çalışır vaziyette bırakarak indirmiş olduğunuz programı açıyoruz.

Sol üst menüden File -> Load Game yolunu izliyoruz ve kayıtlı oyunlar içerisinden mevcut oyunumuzu seçip OK diyoruz. Artık sistem veritabanına bağlandı.

Evet. Bu aşamaları yaptıktan sonra artık futbolcu analiz kısmına geçebiliriz. Futbolcu analiz edebilmemiz için öncelikle Current Ability (CA) ve Potential Ability (PA) kavramlarını bilmemiz gerekmektedir.  Current Ability Mevcut Yetenek anlamına gelirken Potential Ability ise oyuncununPotansiyel Yeteneğini ifade etmektedir.

cmscout ekran görüntüsü

Bu ekran bizim için en önemli ekran. Artık kısaltmaları ile yazacağım CA ve PA için ayarlamayı buradan yapacağız. Kırmızı içine aldığım seçenekler bizim için esas olanlar. Yetenek değeri 200 üzerinden değerlendirilmekte. Ben ise CA veya PA için sorgulama yapacağım zaman en az 150 ya da 160 olarak sorgulama yapıyorum. Dikkat edeceğiniz nokta ise CA ve PA için birlikte arama yapmayın. Her ikisini de ayrı ayrı ararsanız daha faydalı olacaktır.

Sistem üzerinden arama yapmak için kaydet butonunun yanındaki büyüteç ikonlarını kullanacağız.

Evet, yukarıdaki aşamayı yapıp ENTER tuşuna basarsanız söylediğiniz kriterlerdeki oyuncuların lisesi karşınıza çıkacak. Bu listede en sağ tarafta Best Rating ve Best Potential Ratingsekmelerini göreceksiniz. İşte bu sekmelerden Best Rating, oyuncunun şimdiye kadar ulaştığı en yüksek yeteneği gösterirken, Best Potential Rating ise oyuncunun ulaşabileceği en iyi yeteneği gösterir. Ben size bu sekmelerdeki değerlerin 70 ve altında olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Genç yetenek arıyorsanız PA’yı ya da mevcut yeteneği iyi olan oyuncuyu arıyorsanız CA’yı kullanın.

Boyut: 350 kB
Şifre: fmoyuncusu.com
Programı İndir: Tıkla

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.