Veri Analisti ve Spor Bilimcisi Nedir? Ne İş Yapar?

0
4696

Veri Analisti ve Spor Bilimcisi

Veri Analisti ve Spor Bilimcisi, Football Manager 2017 ile karşımıza çıkan yeniliklerden sadece iki tanesi. Son seri ile getirilen bu yeni roller ile kısmen de olsa Scout sisteminin oyuna entegre edilmesi amaçlanmakta.

Genel tanımlamaları yapmadan Veri Analisti ve Spor Bilimcisi olarak görev alacak personellerin antrenör profilinde herhangi bir özelliklerinin yer almadığının altını çizelim.

Veri Analisti

Veri Analisti, keşif ekibinizin bir parçasıdır ve ekibinizin performans istatistikleri ile ilgili sizlere raporlar sunacaktır. Fikstürde sıradaki maç ile ilgili rakip raporları gönderecek ve maç sonrası da takımınızın performansı ile ilgili raporlar oluşturacaktır. Veri Analisti, rakibinizin daha önceki maçlarda sahaya yansıttığı tüm detayları sizlere sunacak ve karşılaşma öncesi rakibinize karşı sizlere ciddi boyutta bilgi akışı kazandıracaktır.

İyi bir Veri Analisti seçmek için; Taktiksel Bilgi, Oyuncu Yetenek Değerlendirme ve Motivasyon özelliklerine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Spor Bilimcisi

Spor Bilimcisi, sağlık ekibinizin bir parçasıdır ve sezon boyunca oyuncularınızı olabildiğince hazır tutabilmeniz için fizyoterapistinize yardımcı olacaktır. Bir oyuncu sakatlandığı zaman, Spor Bilimcisi sakatlık sürecinden sorumlu olacak ve sizinle oyuncunuzun durumu ile ilgili raporlar sunacaktır.

Spor Bilimcisi seçmek için; Fizyoterapi, Motivasyon ve Disiplin özelliklerine dikkat etmenizi öneriyoruz.

 

CEVAP VER

Yorumunuz...
Lütfen isminizi girin.